Особливості водіння в Україні

ОСОБЛИВОСТІ ВОДІННЯ В УКРАЇНІ

Ми надаємо коротку інформацію про особливості водіння в Україні, яка допоможе Вам уникнути непорозумінь на дорозі та полегшить Вашу подорож.

Вимоги до документації

Згідно з українським законодавством, іноземні водії повинні мати при собі міжнародне посвідчення водія або посвідчення водія іноземної держави, що відповідає вимогам Міжнародної конвенції про дорожній рух 1968 року*, а також медичну довідку, яка підтверджує фізичну здатність людини керувати автомобілем.

*Країни, які прийняли Віденську Конвенцію про дорожній рух від 1968 року:

Албанія, Вірменія, Австрія, Азербайджан, Багами, Бахрейн, Білорусь, Бельгія, Боснія та Герцеговина, Бразилія, Болгарія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Коста-Ріка, Берег Слонової Кістки, Хорватія, Куба, Чеська Республіка, Демократична Республіка Конго, Данія, Еквадор, Естонія, Ефіопія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Гана, Греція, Гайана, Святий Престол, Гондурас, Угорщина, Індонезія, Іран (Ісламська Республіка), Ірак, Ізраїль, Італія, Казахстан, Кенія , Кувейт, Киргизстан, Латвія, Ліберія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мексика, Монако, Монголія, Чорногорія, Марокко, М’янма, Нідерланди, Нігер, Нігерія, Північна Македонія, Норвегія, Оман, Пакистан, Перу, Перу Катар, Республіка, Корея, Молдова, Румунія, Росія, Сан-Марино, Саудівська Аравія, Сенегал, Сербія, Сейшельські острови, Словаччина, Словенія, Південна Африка, Іспанія, Держава Палестина, Швеція, Швейцарія, Таджикистан, Таїланд , Туркменістан, Україна, Об’єднані Арабські Емірати, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Уругвай, Узбекистан, Венесуела, В’єтнам, Зімбабве.

 

Стан доріг

Стан доріг України значно відрізняється залежно від місцевості. Як правило, на території великих міст дороги перебувають у хорошому стані. Розмітка дорожньої частини нанесена чітко, здебільшого білим маркером. Рух транспортних засобів по дорожній розмітці забороняється, крім випадків обгону або випередження.

 

Якщо Ви збираєтеся подорожувати автомобілем Україною, будьте готові до того, що стан доріг у за містом та у сільській місцевості — не завжди задовільний. Дороги можуть бути не розмічені розділовими смугами. У такому разі Вам необхідно завжди дотримуватись правої сторони. Зазвичай дорожні служби періодично ремонтують дороги. Але є також ділянки доріг з великою кількістю вибоїн та нерівностей. Щоб уникнути пошкодження автомобіля, ми Вам радимо не виїжджати на такі ділянки у темну пору доби. Також, завжди слідкуйте за дорожніми знаками та вказівниками. Це допоможе уникнути небезпечних ділянок доріг.

 

Зорієнтуватися в незнайомій місцевості та пройти складні ділянки доріг Вам допоможе навігаційна система United, яку Ви можете замовити у будь-якому пункті прокату.

 

Обмеження швидкості

 

В Україні офіційно встановлено обмеження швидкості руху автомобілів: у міській зоні – 50 км/год, у ненаселеній місцевості – 90 км/год, на автомагістралі – до 130 км/год. Перевищення прийнятих лімітів на понад 20 км/год є порушенням правил дорожнього руху, за що застосовуються штрафні санкції. Вас може зупинити патрульна поліція у найнесподіванішому місці. Тому завжди будьте напоготові і не порушуйте правила. Якщо ж Ви перевищили швидкість і Вас зупинила патрульна поліція — вимагайте, щоб Вам видали протокол про адміністративне правопорушення.

 

Дорожній етикет

 

Окрім правил дорожнього руху, на дорогах також діють узвичаєні умовні сигнали, за допомогою яких водії передають інформацію один одному. Наведемо приклад деяких із умовних сигналів:

  • Якщо зустрічний автомобіль блимає Вам фарами, він повідомляє, що на дорозі є патрульна поліція або водій просить Вас переключити фари з дальнього на ближнє світло;
  • Якщо попутний автомобіль блимає фарами, то Вас просять поступитися дорогою;
  • Включення вантажною фурою на трасі лівого покажчика повороту у поєднанні з гальмівними вогнями означає, що обгін робити не можна, попереду зустрічний транспортний засіб;
  • Увімкнення вантажною фурою на трасі правого покажчика повороту у поєднанні з гальмівними вогнями означає, що попереду дорога вільна і ви можете обганяти;
  • Сигнал аварійними вогнями означає, що Вам або дякують або вибачаються.

Будьте готові до того, що не всі водії ввічливі та дотримуються правил дорожнього руху. Тому завжди краще пропустити лихача або почекати самим, якщо Вас не пропускають, щоб уникнути аварійної ситуації.

 

Особливості паркування у Києві

 

Припаркувати автомобіль, як і в інших великих містах Європи, досить проблематично. Дотримання правил паркування досить жорстко контролюється місцевою владою. Якщо Ви припаркували автомобіль у неналежному для цього місці, то міські служби можуть забрати його на штрафмайданчик або принаймні заблокувати колеса. Тому, уважно дивіться, чи є біля місця, де Ви хочете припаркувати авто, знак, що дозволяє паркування. У Києві ціни за послуги паркування диференційовані та залежать від місця розташування паркувальної зони.

 

Поради від United

 

Не на всіх дорогах нанесена розмітка пішохідних переходів, тому будьте готові до того, що пішоходи можуть переходити проїжджу частину в різних і несподіваних місцях.

 

Будьте дуже уважні на дорогах та звертайте увагу на всіх підозрілих водіїв та пішоходів. У великих містах поширені різні види шахрайства на дорогах із провокацією аварій та наїздів на пішоходів з метою отримання грошової компенсації. Якщо ви потрапили в аварію, у будь-якому разі телефонуйте в поліцію і повідомляйте про подію, навіть якщо потерпілий йде з місця події. Шахраї, як правило, бояться поліції та швидко ховаються з місця аварії.

 

Трапляються випадки зупинки водіїв фейковою-поліцією з метою пограбування. Тому завжди вимагайте посвідчення патрульного. Такі документи друкуються на спеціальному папері, з певною захисною сіткою. Якщо документ показують швидко, відразу насторожіться, попросіть повторити ім’я та прізвище, звання, посаду.

 

По можливості намагайтеся не виїжджати в темний час доби. Не на всіх дорогах добре освітлення. Дуже важко не тільки бачити дорогу, але часом і орієнтуватися в напрямку руху за наявності зустрічних автомобілів.

Не беріть пасажирів. Захоплення, викрадення, пограбування автомобіля відбуваються найчастіше при змові такого «попутника» з іншими учасниками. Якщо Ви все ж таки вирішили взяти пасажира, то бажано, щоб це була одна людина. Він повинен сісти на переднє сидіння поруч із Вами.